Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΔΡΑΣΗ ΠΑΓΓΑΙΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ Δράση Παγγαίου Υποστηρίζω: Καθαρισμός Ακτής Βρασίδα, Κυριακή 06/10/2013

Δράση Παγγαίου Υποστηρίζω: Καθαρισμός Ακτής Βρασίδα, Κυριακή 06/10/2013

Στα πλαίσια της παγκόσμιας εκστρατείας εθελοντικού καθαρισμού ακτών και σε συνεργασία με την HELMEPA ως συντονιστή στην Ελλάδα, η Δράση Παγγαίου ΥποστηρίΖΩ  θα συμμετάσχει στον Μήνα Δράσης για το Θαλάσσιο Περιβάλλον (21/9 έως 21/10). Επιλέξαμε να καθαρίσουμε την χερσόνησο του Βρασίδα στην Νέα Πέραμο την Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013.Ανάλογα με την συμμετοχή των εθελοντών, θα καθαρίσουμε όσες περισσότερες παραλίες μπορούμε και τμήματα του βυθού. Για τον λόγο αυτό καλούμε να συμμετάσχουν όσοι περισσότεροι φορείς , σύλλογοι και πολίτες επιθυμούν. (Συνάντηση: Πλατεία Ν.Περάμου 11.00π.μ)

Ας απαλλάξουμε τις αγαπημένες μας ακτές από τα σκουπίδια αναδεικνύοντας τη φυσική ομορφιά τους!

Πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής:

Θόδωρος Μπόνος   6942984044
Γιάννης Κανίογλου 6973043809