Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος Κέντρο Δια Βίου Μάθησης Κέντρα Δια Βίου Μάθησης Δήμου Παγγαίου: Αιτήσεις Συμμετοχής

Κέντρα Δια Βίου Μάθησης Δήμου Παγγαίου: Αιτήσεις Συμμετοχής

ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ

Το Κ.Δ.Β.Μ. Δήμου Παγγαίου υλοποιεί προγράμματα στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Διά Βίου Μάθησης – Προγράμματα Εθνικής Εμβέλειας & Προγράμματα Τοπικής Εμβέλειας ΑΠ 7», το οποίο είναι ενταγμένο στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση» και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο (Ε.Κ.Τ.) και το Ελληνικό Δημόσιο.

Ενημερώνουμε όλους τους/τις ενδιαφερόμενους/ες ότι ο Δήμος Παγγαίου και το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (διά της Γενικής Γραμματείας Διά Βίου Μάθησης και του Ιδρύματος Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης) συνεχίζουν επιτυχώς τη λειτουργία του Κ.Δ.Β.Μ του Δήμου Παγγαίου στο οποίο θα υλοποιηθούν εκπαιδευτικά προγράμματα Γενικής Εκπαίδευσης Ενηλίκων με εκπαιδευτικές δράσεις ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ &  ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ.

Στο Κ.Δ.Β.Μ του Δήμου Παγγαίου μπορούν να δημιουργηθούν τμήματα για τα  προγράμματα :

ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ (.pdf)

&

ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ (.pdf)

Αίτηση Ενδιαφερόμενου 2015-2016 (.doc)

Τα προσφερόμενα προγράμματα μπορούν να παρακολουθήσουν ενήλικες κάθε εθνικής προέλευσης, ηλικίας και μόρφωσης. Για την ένταξη των ενδιαφερομένων στα τμήματα απαιτείται η συμπλήρωση σχετικής αίτησης και η υποβολή φωτοτυπίας της αστυνομικής ταυτότητας.

Το εν λόγω έργο εντάσσεται στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση» του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων με τίτλο Πράξεων «Κέντρα Διά Βίου Μάθησης – Προγράμματα Εθνικής Εμβέλειας & Προγράμματα Τοπικής Εμβέλειας» ΑΠ7 και «Κέντρα Διά Βίου Μάθησης – Προγράμματα Εθνικής Εμβέλειας & Προγράμματα Τοπικής Εμβέλειας» ΑΠ8, που συγχρηματοδοτούνται από την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) και από εθνικούς πόρους .

Για πληροφορίες και εγγραφές απευθυνθείτε στα:

o       Τηλ. : 2592350067 - 68

o       email:

Ωράριο λειτουργίας γραφείου : Δευτέρα & Τετάρτη 12:00 - 15:00

Τρίτη, Πέμπτη & Παρασκευή 15:00 - 17:00

Δηλώσεις συμμετοχής  θα γίνονται δεκτές στο γραφείο του ΚΔΒΜ Δήμου Παγγαίου (Φρίξου Παπαχρηστίδη 137Α, Δημαρχείο Ελευθερούπολης), στα κατά τόπους ΚΕΠ και στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας

ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ