Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος Κέντρο Δια Βίου Μάθησης Κέντρα Δια Βίου Μάθησης Δήμου Παγγαίου: Εγγραφές

Κέντρα Δια Βίου Μάθησης Δήμου Παγγαίου: Εγγραφές

ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ

Το Κ.Δ.Β.Μ. Δήμου Παγγαίου υλοποιεί προγράμματα στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Διά Βίου Μάθησης – Προγράμματα Εθνικής Εμβέλειας & Προγράμματα Τοπικής Εμβέλειας ΑΠ 7», το οποίο είναι ενταγμένο στο Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση» και συγχρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο (Ε.Κ.Τ.) και το Ελληνικό Δημόσιο.

Το Κ.Δ.Β.Μ. του Δήμου Παγγαίου σας ενημερώνει ότι οι εγγραφές για τα νέα τμήματα θα διαρκέσουν από 8 έως 19 Σεπτεμβρίου 2014 (ώρες 09:00 - 15:00).

Οι αιτήσεις θα γίνονται δεκτές στο γραφείο του ΚΔΒΜ Δήμου Παγγαίου (Φρίξου Παπαχρηστίδη 137Α, Δημαρχείο Ελευθερούπολης), στα κατά τόπους ΚΕΠ και στην ηλεκτρονική διεύθυνση

Οι ενδιαφερόμενοι μαζί με την αίτηση θα πρέπει να υποβάλλουν και αντίγραφο της αστυνομικής τους ταυτότητας.

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να απευθύνεστε στα παρακάτω τηλέφωνα επικοινωνίας:

Λίστα Διαθέσιμων Προγραμμάτων:

1. Προγράμματα Εθνικής Εμβέλειας (.pdf)

2. Προγράμματα Τοπικής Εμβέλειας (.pdf)

ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ