Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ Ωράριο λειτουργίας των Παιδικών και βρεφονηπιακών Σταθμών Δήμου Παγγαίου για την σχολική χρονιά 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,

Μετά από μία  πρωτόγνωρη για όλους κατάσταση  στο πλαίσιο αντιμετώπισης διασποράς του Κορωνιού και προκειμένου να λειτουργήσουν ομαλά οι παιδικοί και βρεφονηπιακοί σταθμοί  με την έναρξη της νέας σχολικής περιόδου με το υπάρχον προσωπικό  :

Τίθεται σε ισχύ  από 20-09-2021 η απόφαση με την υπ. αριθ. 32/2020 του Διοικητικού Συμβουλίου του ΝΠΔΔ “Κοινωνική Φροντίδα και Προσχολική Αγωγή” με μειωμένο ωράριο  κατά μία ώρα στους σταθμούς  που η λειτουργία τους λήγει στις 16:00μ.μ.

Τηρώντας τα μέτρα προστασίας σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ όπου είναι εφικτό  για  την μη αλληλεπίδραση παιδιών μεταξύ άλλων  τμημάτων προσαρμόζουμε το ωράριο λειτουργίας των βρεφονηπιακών σταθμών από τις 7:00π.μ. έως τις 15:00μ.μ.

Πρόγραμμα Λειτουργίας Παιδικών και Βρεφονηπιακών Σταθμών :

Α΄ΒΝΣ Ελευθερούπολης   καθημερινά από 7:00 έως 15:00

ΒΝΣ   Κοκκινοχωρίου       καθημερινά από 7:00 έως 15:00

ΒΝΣ  Ελαιοχωρίου             καθημερινά από 7:00 έως 15:00

ΒΝΣ  Αγίου Ανδρέα           καθημερινά από 7:00 έως 15:00

Ενημερώνουμε τους γονείς ότι το ωράριο θα επανεξετάζεται τακτικά και σε περίπτωση που το διαθέσιμο προσωπικό επαρκεί θα επανέρχεται στο αρχικό.

Υποχρέωση τήρησης των μέτρων προστασίας της Δημόσιας Υγείας  των εργαζομένων και των φιλοξενουμένων παιδιών είναι το πρώτιστο μέλημα μας γι’ αυτό ζητούμε την κατανόησή σας.

Το παρόν ισχύει μέχρι τροποποίησης του.

Η πρόεδρος του ΝΠΔΔ

Ζωή Απαζίδου