Back Βρίσκεστε εδώ: Δήμος Παγγαίου - Επίσημος Διαδικτυακός Τόπος ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ - ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ Ανακοίνωση του Δήμου Παγγαίου για την αποκομιδή των απορριμμάτων

Ανακοίνωση του Δήμου Παγγαίου για την αποκομιδή των απορριμμάτων

Ταχ. Δ/νση : Φρ. Παπαχρηστίδη 137α
Ελευθερούπολη, ΤΚ 64100
Πληροφορίες: Καλλινικίδης Γεώργιος
Τηλ.    :  25923 50072
Fax     :  25923 50079

Αγαπητοί συνδημότες,

μετά τις πρόσφατες εξελίξεις και τα προβλήματα που αυτές έχουν δημιουργήσει, ο Δήμος Παγγαίου σας καλεί να καταβάλετε κάθε δυνατή προσπάθεια στην κατεύθυνση της μείωσης στην παραγωγή απορριμμάτων. Καλό θα ήταν να περιορίσετε την εναπόθεση απορριμμάτων στους κάδους αποκομιδής και ει δυνατόν να κρατήσετε κάποιες ποσότητες στους ιδιωτικούς σας χώρους, καθώς υπάρχει πρόβλημα τροφοδοσίας σε καύσιμα σε όλους τους δήμους της χώρας, γεγονός που καθιστά εξαιρετικά δύσκολη την τακτική αποκομιδή των απορριμμάτων.

Με τη βεβαιότητα ότι θα προτάξουμε όλοι μας το κοινό καλό και θα κάνουμε αυτό που οι καταστάσεις απαιτούν, σας ευχαριστούμε.

Εκ του Γραφείου Δημάρχου

{backbutton}